10 dôvodov, pre ktoré som rada, že som ženou…

Categories OOTD, Rozprávam, second hand, Thrift shop

… možno menej, možno viac. Uvidím, k akému počtu sa v závere dnešného hravého číselného článku dostanem. Malé upozornenie pre vnímavé čitateľky. Jednotlivé dôvody sú radené náhodne, ich postavenie na číselku nemá vplyv na ich dôležitosť. Píšem, ako mi z hlavy lezú, jeden po druhom.

Dôvod číslo 1. – Môžem blogovať o oblečení a nikomu to nepríde divné. Teda, písať o móde môžu samozrejme aj muži, no pri nich sa u časti populácie (bohužiaľ neovplyvníš 🙄) objavia pochybovačné hlasy o mužnosti dotyčného blogera. Jediné pochybnosti pri mne sa môžu vyskytnúť v miere vkusu 😀.

Dôvod číslo 2. – Môžem používať make up. Platia pripomienky ako u blogovania. Navyše, keďže ho používam, môžem ho aj nakupovať. Koľko potrebujem. Vrátane nových vychytávok, u ktorých nanášanie a fungovanie pochopím až v polovici balenia. Niežeby som bez šminiek nevedela fungovať, no priznajme si, že krásne je s nimi ešte krajšie. Väčšinou.

Dôvod číslo 3. – Môžem byť precitlivelá koľko chcem. Môžem plakať pri romantickom filme. Teda v mojom prípade pri 150-tej repríze Forresta Gumpa  a nehovorte, že Vy nie. No tak dobre, uznávam Vám aj Zápisník jednej lásky (už si ho musím konečne pozrieť). A keďže toto je môj text, tak môžem odbočovať od témy koľko chcem. Preto Ryan Gosling v Bláznivej hlúpej láske, vyrobený vo fotošope 😊.

Dôvod číslo 4. – Môžem zjesť balík chipsov a spokojne to hodiť na PMS. A s kľudom angličana to zopakovať aj každé dva týždne, veď kto si to má pamätať 😜. Ja síce PMS nemám, ale to nie je podstatné. Podstatné je, vybrať si tú správnu príchuť 🙂.

Dôvod číslo 5. – Podpätky. Chudák Tomy Cruisovie, ten svoje musí maskovať. Prípadne pri bozkávacej scéne stáť na schodíku. My, ženy vo veľkosti stredného piva, vbehneme do prvého obchodu s obuvou a hneď dočiahneme na poličku s klobúkmi (v mojom prípade), či kabelkami (poväčšinou) 😍 aj bez stoličky.

Dôvod číslo 6. – Kabelky. Kým muži nosia svoje doklady, peňaženky a mobily nevzhľadne po vreckách, prípadne v ruksakoch, my máme kabelku. Malú k  veľkej večernej toalete. Strednú k malým čiernym. Veľkú na nákupné pochôdzky. Farebnú k jednoduchým šatám. Čiernu na každý deň. Bielu pre radosť. Štýlový ruksak na ihriskové cukríky, vodu a keksy. Konečné číslo je len a len na Vás 😋.

Dôvod číslo 7. – Nemusíte byť silná. No napriek tomu, keď je to potrebné, ste tou najsilnejšou ženou na svete. Doslova viete aj hory prenášať. Najčastejšie hory bielizne na žehlenie 😜.

Dôvod číslo 8. – Viete robiť viac vecí naraz. Miestami ste v tom majsterkami. Môj osobný rekord je ustanovený na čísle 5. Naraz som varila obed, žehlila, rozprávala rozprávku, pomedzi to povešala vypratú várku a zbalila veci na ihrisko. Je jasné, že sa nájde nejedna, ktorá mi to natrie. Ale také sme my, ženy, vždy chceme byť lepšie.

Dôvod číslo 9. – Je na Vás, či budete lovec alebo sa loviť necháte.  Je na Vás, či do toho pôjdete na plné gule alebo len jemne naznačíte záujem. Je len na Vás, či v sebe prebudíte šelmu, alebo zostanete hravým mačiatkom.

Dôvod číslo 10. – Môžete byť vzrušená v tesných džínsoch a nikto si to nevšimne. Aspoň nie na prvý pohľad 😊.

Dôvod číslo 11. – Ak nahlas oceníte krásu inej ženy, nebudú Vás automaticky považovať za lesbičku.

Dôvod číslo 12. – Na oplodnenie nepotrebujete muža. Aspoň nie fyzicky pri sebe 🙄.

Dôvod číslo 13. – Byť mamou. Moja osobná jednotka v tomto zozname. Vlastne mám tie dôvody doma dva 😍.

Ako som predpokladala, do plánovanej desiatky som sa tesne nevošla. Hádam mi to odpustíte a tých pár bodov navyše prijmete ako príjemný bonus. Nech Vás potešia a možno trocha inšpirujú aj fotografie sukne, ktorá z Vás síce ženu neurobí, ale krásne zvýrazní Vaše ženské krivky.

A na záver sa spýtam na Vaše dôvody, pre ktoré ste rada, že ste sa narodili ako žena. Našli ste sa v niektorom z mojich? Či máte super dôvod, ktorý Vám v mojom nedokonalom zozname chýba? Napíšte mi ho. Možno spoločne pripravíme pokračovanie zoznamu. 🤗

V zaujímavej Tabačke Košice fotila šikovná Zuzka Smolková, Smolky foto. Sukňa a krajkový top pochádzajú, ako inak, zo second handu.

Užívajte si deň, Erika

 

1 thought on “10 dôvodov, pre ktoré som rada, že som ženou…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.