45 rokov …

Categories Rozprávam

… už chodím po tejto zemi. Teda chodím o približne 9 mesiacov menej 🙂, prvý nádych však prišiel pred 45 rokmi, presne na medzinárodný deň žien. Už len okrúhlych 5 rokov mi chýba do polstoročnice. Mala by som sa stresovať nad svojim vekom. Mala by som mať obavy zo staroby, gravitácie, vrások. Mala by som si pomaly skracovať vlasy (už roky nosím približne rovnakú dĺžku), či predlžovať sukne (lady dĺžka a do polovice lýtok – tie sú moje milované 😉). O pár dní mám 45 rokov a …

red hair, kilt, black beret, black jacket

… a nič. Jednoducho sa zmení číslo, ktoré si píšem v životopise. Ba dokonca ani to vlastne nie, ja tam totiž uvádzam dátum narodenia. Čiste sebecky, ten mi totiž dáva výhodu u personalistov. Rovnako, ako iné známe dni – Vianoce, Silvester, Nový rok – je ľahšie pamätateľný a okecateľný 😎.

Dátum 8. marec je, samozrejme, dobrým námetom na prelomenie ľadov. Jéj, ty si sa narodila na medzinárodný deň žien? A to dostávaš kvety dvojmo? Nie. A nezabúdajú blízky na tvoje narodeniny? Nie. Práve naopak, nikdy nezabudnú na to, že som žena 😜. A ak na otázku “kedy máš narodeniny” odpovedáte – na MDŽ, tak v 99 percentách si osoba na opačnej strane otázky tie čísla rýchlo doplní sama. Malé a zanedbateľné plus je, že sa potom zabudne spýtať na rok, v ktorom som prišla na svet 🤣.

red hair, kilt, black beret, black jacket

V blogerskom štýle by som mala dnes nafotiť krásne obrázky s balónmi v tvare čísiel. Alebo držiac v ruke cupcake (prípadne muffin) s malou rozkošnou horiacou sviečkou. Ak som na niektoré klišé zabudla, spokojne mi to pripomeňte v komentári, predsa len, som insta začiatočník 😏.

Je mi ľúto, niežeby som to nestihla či na to zabudla, ja som skrátka ignorant a robím si veci po svojom. Dnes sa preto radšej nanovo predstavím všetkým, ktorí ma nepoznajú – v tomto virtuálnom svete – od začiatku (blogu, nie života 😘).

red hair, kilt, black beret, black jacket

Moje meno je Erika. Mám 45 rokov, manžela, syna a dcéru s 12-ročným vekovým rozdielom. Mimochodom, z mojej skúsenosti môžem odporučiť, aj keď sú to vďaka, či kvôli tomu rozdielu, fakticky dvaja súrodeneckí jedináčikovia. A možno, v dnešnom svete nie tak úplne samozrejmé, sú to vlastní súrodenci. Ich otec je mojim manželom už takmer 17 rokov (poznáme sa 19).

Ak práve nefotím s profesionálnym fotografom (v rámci TFP), je manžel zároveň mojím instahusbandom, ktorý berie do ruky foťák a zaznamenáva ma na obraz. Ak sa Vám teda fotografie celkom pozdávajú, je to zásluha jeho oka. Ja som totiž “modelka” veľmi kritická a ufrfľaná, on zasa “fotiteľ” dosť trpezlivý (a stále lepší a lepší 😉).

red hair, kilt, black beret, black jacket

Všetci, ktorí ma čítajú vedia tiež, že som Vášnivá pisateľka. Hra so slovami je pre mňa formou oddychu. Hľadanie toto správneho, priam dokonalého, ich ukladanie jedného za druhé, často chaotické, no v konečnom dôsledku – dúfam – čitateľné 😊.

Píšem občas divne. Ja to viem, verte. Mnohokrát sa vôbec čudujem, že dokončím pôvodnú ideu článku. Moja hlava totiž vôbec nefunguje lineárne. Počas písania mi na myseľ prichádza tak veľa myšlienok, že natlačiť ich do primerane dlhého, zmysluplného textu, je boj samej so sebou. Ak teda máte niekedy pocit, že neviete o čom točím – to sa poddá 😂. A áno, napíšem knihu. Ako mi bolo už (najmä v poslednom roku) veľakrát odporúčané.

red hair, kilt, black beret, black jacket

A to najdôležitejšie, čo ma vlastne priviedlo k blogovaniu samotnému, som fashionistka. V tom najobyčajnejšom zmysle tohto slova. Pre mňa móda neznamená aktuálne trendy. U mňa je to hra. Hra s oblečením, vytváranie si štýlu. Môj rukopisný, ktorý ma charakterizuje je ženskosť, šaty a sukne, línia 50-tych rokov, klobúky (či iné pokrývky hlavy). Toto všetko som JA.

A predsa sa neviažem len na svoj najobľúbenejší, hra je predsa hrou vtedy, ak do nej zapájate fantáziu a nestaviate si lego len podľa návodu. Áno, mám “svoje” farby, najmä mnohými milovanú a inými nenávidenú čiernu. Na druhej strane, nekamarátim sa veľmi s pastelovými odtieňmi, ak už farby, tak výrazné, sýte.

red hair, kilt, black beret, black jacket

To najpodstatnejšie však je, že sa obliekam v seconhandoch. A zároveň je mojim heslom inšpirovať všetkých, že štýl nemá cenovku. A nikdy ju mať nebude, nech sa o to snažia rôzne značky ako chcú. Pomaly, ale isto sa mi darí túto myšlienku popularizovať. A to nielen vo svojom okolí, kde túto nákazu úspešne šírim. Celkom dobre sa to rozbieha aj na blogu, youtube (ostatné video s februárovými outfitmi ste už videli?), instagrame a facebooku.

A tu by som mohla predstavovanie čerstvej 45 ročnej ženy ukončiť. A to rovnako, ako to často robím v nevirtuálne. Teda v reáli. Kašlite na svoj vek. Nie tuberácky ťažkým, chorým kašľom. Práve naopak. Zhlboka sa nadýchnite, pozrite sa na seba inými očami a vedzte, že to číslo nie ste Vy.

red hair, kilt, black beret, black jacket

Ste vážna dospeláčka, no tiež to 12-ročné dievča, ktoré vybehlo s kamarátkami na hojdačku, kým ho nezloží puberta. Ste rovnakým dielom manželka po 20 rokoch i čerstvo zamilovaná maturantka. Stále máte v sebe malé roztopašné dieťa, rovnaké, ako sú tie Vaše, ktoré s láskou večer ukladáte do postele.

Ste jediná svojho druhu. Ste jedinečná. Vy ste VY. Mojich 45 rokov je prd. Až budem mať raz toľko, potom možno, ale len možno začnem uvažovať, že som stará. Lebo ja sa pri pohľade do zrkadla – usmievam. Každé ráno. Ja tam totiž žiadne číslo napísané nevidím. Vy hádam áno? 😎 😍

red hair, kilt, black beret, black jacket

Hoc bez balónov a sviečok, predsa len dnešné fotky sú špeciálne. Až na konci zimy som si totiž uvedomila, že ste nevideli ani jednu z mojich vlasových premien. Tak skôr, nech ich odložím na letný odpočinok, ešte jednu stíham. A samozrejme, károvaný kilt, sveter, obrovský šál a kabelka sú zo second handu.

Užívajte si deň, Erika

red hair, kilt, black beret, black jacket
red hair, kilt, black beret, black jacket
red hair, kilt, black beret, black jacket
red hair, kilt, black beret, black jacket
red hair, kilt, black beret, black jacket

5 thoughts on “45 rokov …

    1. Dúfam že v tvojom veku budem taká ako ty. Plná elánu a správna fashionistka 😁 Ja budem mať 29 a pripadam si staro ale to bude tou kopou deti 😂😂 a tie vlasove premeny si nechaj aj na leto 😉 vyzeráš super s červenými vlasmi 😍

      1. Je to tá stena 🙂 – nabudúce pri nej fotím ja Teba. Tieto (a ostatné) “moje” vlasy sa v lete nosiť nedajú. Jedine, žeby mali vlastnú klimatizáciu 😀.

  1. Erika, dodatočne všetko naj. 45 je krásne číslo. 🎂🎂🎂
    Sme také, ktoré už začínajú 50+ a stále sa cítime na 20. Aspoň ja minulý týždeň na tých čierných zjazdovkách na lyžiach. 😘

    1. Ďakujem. Podľa mňa je krásne každé číslo. A čím je vyššie, tým je krajšie – pretože sa ho vždy dožijeme. Aspoň tak to hovoria ľudia :-)) a ja súhlasím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.