Rozprávam

Ctrl+C, ctrl+V …

… alebo copy a paste. Kopírovať a vložiť. V poslednej dobe nazývané tiež ako Dankova konštanta, či tvorenie kompilácie. Áno, viem, sú to politicky nekorektné vtipy na predsedu parlamentu, no on si začal. V každom prípade, kopírovanie tu bolo a bude. Nevynašiel ho Windows so svojimi notoricky známymi klávesovými skratkami. Áno, dnes je ctrl+c a ctrl+v mimoriadne obľúbené najmä medzi študentami (odpozorované na vlastné oči, že Dávid 😃?). Teraz však ruku na srdce (aké krásne patetické) a priznajte si, že ste nikdy …

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Ja áno. Hovorím to hneď skraja, narovinu a úprimne. Ako hlásajú klasici, všetko je už vymyslené. Ja som presvedčená, že je stále čo objavovať, ak už nie na celosvetovej úrovni, tak minimálne na tej osobnostnej. Nič to však nemení na tom, že hoc nevedomky, môžem byť zlodej.

Som blogerka. Malá, dokonca sa nebojím rovno povedať, že úplne mikro. Snažím sa tvoriť content (aké to medzi kreatívcami čarovné slovíčko 😏), ktorý je môj. A predsa si plne uvedomujem, že všetky moje myšlienky už boli povedané inými. Napísané inými. Natočené inými. V iných jazykových mutáciách.

white jeans, white tee, black hat, long shirt

A aj tak sú to moje myšlienky. Paradox? Iba teoreticky. Tisíc ľudí, tisíc pohľadov. Ako pri maturitách. Jedna téma, no tridsať hláv, ktoré sa na ňu vrhnú z tridsiatich rôznych uhlov. Alebo klišovité “keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté”.

Aj ja sama sa rada inšpirujem u iných blogerov. Rada sa inšpirujem aj u iných Youtuberov, aby som teda obsiahla oba svoje vizuálne kanály. No dôraz kladiem na slovo inšpirujem. Čítam pekný článok, postrehnem v ňom myšlienku, ktorú ma zaujme a už ju píšem do poznámok.

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Niekedy je to pár slov. Niekedy jedna veta. Občas i to, čo nie je napísané, len sa to tak vznáša medzi riadkami. Ku väčšine sa ani nevrátim. Sú však aj také, ktoré sa samé pýtajú von a tlačia, až kým ich nevyďatľujem na tie internety. Považujem ich za svoje dieťa.

Dajte skupine, dajme tomu desiatich kuchárov dve vajíčka ako základ a zvyšok nechajte na ich fantázii. Je možné, že budete mať pred sebou presne desiatku rôznych chutných pokrmov. Rovnako je to aj s ideami, ktoré prúdia ku mne. Základ je síce vajce, no výsledok na milióny bajtov rozdielny. Je však možné aj to, že pred Vás položia 10 praženíc. 🤨 😏

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Ak tento princíp aplikujeme do sveta módy, malo by to fungovať rovnako. Desať žien, jedny džínsy a voľný nákup v obchode. Nezávisle od seba. Očakávate ako výsledok 10 rôznych outfitov? Ja veru nie. A to som optimistka, ale že naozaj poriadne optimistická. Skôr očakávam práve tú praženicu.

Chodím po uliciach a vidím. Vidím kópiu kópie, ktorá okopírovala kópiu kópie. Jedna ako druhá. Ako by ich jedna fashion mama mala a ako gemini ich obliekala. Prečo radšej uprednostnia ctrl+c a ctrl+v, pred odvahou byť iná? Prečo v sebe nenájdu chuť písať svoj vlastný (módny) článok?

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Prednedávnom som písala o budovaní si toho svojho rukopisu. Verte, neprišiel s prvým článkom. Rodil sa pomaly, vyťukával si dieru do škrupinky, kým sa ako tak udomácnil na blogu. Jeho mladší video brat je stále ešte vo fáze skúšania, aj keď už aj u neho začínajú byť zrejmé poznávacie znaky. 🤗

A áno, dnes skáčem z témy na tému. A aj to je jeden zo znakov môjho rukopisu. Z Vášho pohľadu môžem (no nemusím) byť jednou z tých blogeriek, čo veľa mudrujú. A strácam sa Vám v ich mori, rovnako, ako mne splývajú dievčatá, oblečené podľa nalinkovanej šablóny svojho ročníka.

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Mojim cieľom, snahou, plánom, ideou – nech už to nazvem akokoľvek – je inšpirovať. Inšpirovať k putovaniu po ceste, ktorá síce ide rovnakým smerom ako tie ostatné, no je osobitá. V obliekaní, myšlienkach a ich interpretácii. Chcem popchnúť ego, ktoré v niektorých len ticho drieme a zobudiť ho k odvahe vystúpiť z davu.

Som však ako mama rozoznávajúca bez zaváhania svoje jednovaječné dvojičky. A medzi inšpiráciou a kopírovaním je často len veľmi tenká čiara. Ak sa Vám u mňa na blogu alebo na Youtube páči, inšpirujte sa do sýtosti. Vezmite si tých svojich pár kúskov, ktoré doteraz chýbali vo Vašej skladačke a pokojne doplňte to svoje puzzle.

A dokonca ma poteší aj copy a paste. Stačí, ak ma pri tom označíte a ja budem veľmi, veľmi poctená.

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Napodobenina však nie je kópia. Vždy to bude len obyčajný fejk. Falošnú “vujtonku” môžete nosiť len medzi ľuďmi, ktorí o nej nikdy nepočuli. Červená podrážka nepremení Vaše topánky na “Lobotinky”. Skopírovaním štýlu Kim sa z Vás nestane “Kardašianka”. Uchopte svet okolo Vás po svojom a raz začnú kopírovať Vás 😉. Buďte originál

white jeans, white tee, black hat, long shirt

Za krásne fotografie tentokrát vďačím Peťke – šikovnej a veľmi nadanej fotografke.

Oblečenie je zo second handu. To len aby ste nezabudli. A práve tam môžete začať budovať svoj štýl. Ja som tam našla biele džínsy, biele tričko, dlhú košeľu a aj klobúk.

A keďže na blogu je len jeden outfit týždenne, mám aj kanál na Youtube. Tam vždy v piatok v novom videu predstavujem kombinácii rovno sedem. Vždy na inú tému, no verím, že aspoň jedným udriem na každého štýlovú strunu. V aktuálnom sú outfity, ktoré som nosila v mesiaci apríl – https://youtu.be/2PNO8AWYVDc

Užívajte si deň, Erika

white jeans, white tee, black hat, long shirt
white jeans, white tee, black hat, long shirt
white jeans, white tee, black hat, long shirt
white jeans, white tee, black hat, long shirt
white jeans, white tee, black hat, long shirt

Author

vstrednomveku@gmail.com

Comments

3. mája 2019 at 22:58

Hle, kam se článek nakonec přehoupl. Díky za něj, příjemné čtení a inspirace k zamyšlení.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.