Maximalistka v akcii …

Categories Rozprávam

… teda, zatiaľ len pripravená na štarte. Ako si dobre pamätáte, tak k diagnóze nákupná maniačka som sa už verejne prihlásila. Pre nových čitateľov a tých, ktorým veci schováva tajomný nemec Al, odporúčam ako predkrm kliknúť tu. Ostatní kabelku do ruky, plátené nákupné tašky do vrecka a vyrážame. Tí s igelitkami, tri kroky za nami.

street fashion, štýl nemá cenovku

Posledná kontrola pred zrkadlom. Makeup máme, vlasy máme, klobúk mám len ja, odev podľa nálady, vkusu, počasia a posledných trendov nahodený. Ramienka od podprsenky skoro nevidno, nohavičky nepresvitajú, mufinky pomaly lezú. Kľúče do ruky, peňaženku do vrecka a ladne, plné odhodlania, vplávajme do tajomných vôd nakupovania novej garderóby.  Nech je nám módna biblia ľahká a bezpečnostné dvere nepribuchnuté.🙂

Teraz malá vsuvka, len pre ujasnenie pravidiel.

Po prvé – kto zabudol na voňavku, už to nenapraví. Dajte si žuvačku, predavačka prežije.

Po druhé – v obchodoch sa neľakáme a nekričíme. Najmä nie v kabínke o veľkosti 1 (slovom jedného) metra štvorcového, so zrkadlom pridávajúcim 5 kíl, klaustrofóbiou naberajúcou na sile a v spodnej bielizni.

Po tretie – Ak sa bojíš ceny, nepozeraj na visačky a plať kartou. Manželovou.

Po štvrté – Nič nie je nemožné, Toyota. Ani vopchať moju … pozadie do nohavíc veľkosti 36. Just do it, Nike.

Po piate – nemám.

street fashion, štýl nemá cenovku

Nakupuj s rozmyslom, uvážene a hlavne mysli na správne kombinovanie. Na variácie sa zvysoka vykašli, dôležité je aby nová blúzka ladila s novými nohavicami. K tým, čo si kúpila minulú stredu, máš predsa sveter zo soboty. Zabudni na poučky typu menej je viac, kapsulový šatník, kvalitné základné kusy … Každý priemerný matematik vie, že viac ako viac je len viac. A úplne najviac je mať viac ako bývalá spolužiačka zo strednej, ktorá ti pred 20-timi rokmi prebrala frajera. Aj keď to bol … no bol. 😃

Ak si si vybrala, hurá do kabínky. Pamätaj prosím, že čas je drahý. Preto nebehaj skúšať každé tričko. Optimalizuj a stihneš ešte nové topánky. S plnou náručou si to hrdo hrň kupredu, spátky ni krok. A nech nosíš akúkoľvek veľkosť (ja teda 36), naozaj akúkoľvek (no dobre, tak 38), hovorím akúkoľvek (kašlem na to, ale viac ako 40 nepriznám), vrchný kus musí byť S. Ideálne SX. S visačkou otočenou k predavačke. Bonusom je, ak je zároveň najdrahší.

street fashion, štýl nemá cenovku

V skúšobni, počas najťažších chvíľ si opakuj “elastan je priateľ, elastan je priateľ”. Výdych, ťahať, výdych, ťahať, výdych, ťahať, ťahať, ťahať …   Čo oblečieš a zapneš, je zaručene tvoja veľkosť. Samozrejme, sú tu ešte zradnosti typu strih, vypracovanie, odševky, podšívka … Alebo sa vrátime o tri vety späť a opakuj si “elastan je priateľ”, holt cutura je pre snobov.

S plnou náručou módnych vychytávok preber obsah peňaženky, spočítaj dni do výplaty, rýchlo v hlave vyrieš nerovnicu o dvoch suchých rožkoch denne a po určení si priorít vráť na stojan 27 čierne nohavice a 15 odtieň modrej košele. Tie štyri dni ťa tam počkajú. Plnej skrini a ukvapeným nákupom zdar.  😉

Našli ste sa v niektorej vete? Máte vlastné nákupné pravidlá? Napíšte mi o nich. Alebo mi napíšte len tak, napríklad o čom by ste si rady/radi prečítali nabudúce. Teším sa na Vaše postrehy. Nákupná maniačka v meste v podaní Dominiky z mxdphoto , mxd_artstudio. 

Sukňa a sveter – second hand.

Užívajte si deň, Erika

street fashion, štýl nemá cenovku

street fashion, štýl nemá cenovku

street fashion, štýl nemá cenovku

street fashion, štýl nemá cenovku

street fashion, štýl nemá cenovku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.