Maximalistka v akcii …

Categories OOTD, Rozprávam, Thrift shop

… teda, zatiaľ len pripravená na štarte. Ako si dobre pamätáte, tak k diagnóze nákupná maniačka som sa už verejne prihlásila. Pre nových čitateľov a tých, ktorým veci schováva tajomný nemec Al, odporúčam ako predkrm kliknúť tu. Ostatní kabelku do ruky, plátené nákupné tašky do vrecka a vyrážame. Tí s igelitkami, tri kroky za nami.

Posledná kontrola pred zrkadlom. Makeup máme, vlasy máme, klobúk mám len ja, odev podľa nálady, vkusu, počasia a posledných trendov nahodený. Ramienka od podprsenky skoro nevidno, nohavičky nepresvitajú, mufinky pomaly lezú. Kľúče do ruky, peňaženku do vrecka a ladne, plné odhodlania, vplávajme do tajomných vôd nakupovania novej garderóby.  Nech je nám módna biblia ľahká a bezpečnostné dvere nepribuchnuté.🙂

Teraz malá vsuvka, len pre ujasnenie pravidiel.

Po prvé – kto zabudol na voňavku, už to nenapraví. Dajte si žuvačku, predavačka prežije.

Po druhé – v obchodoch sa neľakáme a nekričíme. Najmä nie v kabínke o veľkosti 1 (slovom jedného) metra štvorcového, so zrkadlom pridávajúcim 5 kíl, klaustrofóbiou naberajúcou na sile a v spodnej bielizni.

Po tretie – Ak sa bojíš ceny, nepozeraj na visačky a plať kartou. Manželovou.

Po štvrté – Nič nie je nemožné, Toyota. Ani vopchať moju … pozadie do nohavíc veľkosti 36. Just do it, Nike.

Po piate – nemám.

Nakupuj s rozmyslom, uvážene a hlavne mysli na správne kombinovanie. Na variácie sa zvysoka vykašli, dôležité je aby nová blúzka ladila s novými nohavicami. K tým, čo si kúpila minulú stredu, máš predsa sveter zo soboty. Zabudni na poučky typu menej je viac, kapsulový šatník, kvalitné základné kusy … Každý priemerný matematik vie, že viac ako viac je len viac. A úplne najviac je mať viac ako bývalá spolužiačka zo strednej, ktorá ti pred 20-timi rokmi prebrala frajera. Aj keď to bol … no bol. 😃

Ak si si vybrala, hurá do kabínky. Pamätaj prosím, že čas je drahý. Preto nebehaj skúšať každé tričko. Optimalizuj a stihneš ešte nové topánky. S plnou náručou si to hrdo hrň kupredu, spátky ni krok. A nech nosíš akúkoľvek veľkosť (ja teda 36), naozaj akúkoľvek (no dobre, tak 38), hovorím akúkoľvek (kašlem na to, ale viac ako 40 nepriznám), vrchný kus musí byť S. Ideálne SX. S visačkou otočenou k predavačke. Bonusom je, ak je zároveň najdrahší.

V skúšobni, počas najťažších chvíľ si opakuj “elastan je priateľ, elastan je priateľ”. Výdych, ťahať, výdych, ťahať, výdych, ťahať, ťahať, ťahať …   Čo oblečieš a zapneš, je zaručene tvoja veľkosť. Samozrejme, sú tu ešte zradnosti typu strih, vypracovanie, odševky, podšívka … Alebo sa vrátime o tri vety späť a opakuj si “elastan je priateľ”, holt cutura je pre snobov.

S plnou náručou módnych vychytávok preber obsah peňaženky, spočítaj dni do výplaty, rýchlo v hlave vyrieš nerovnicu o dvoch suchých rožkoch denne a po určení si priorít vráť na stojan 27 čierne nohavice a 15 odtieň modrej košele. Tie štyri dni ťa tam počkajú. Plnej skrini a ukvapeným nákupom zdar.  😉

Našli ste sa v niektorej vete? Máte vlastné nákupné pravidlá? Napíšte mi o nich. Alebo mi napíšte len tak, napríklad o čom by ste si rady/radi prečítali nabudúce. Teším sa na Vaše postrehy. Nákupná maniačka v meste v podaní Dominiky z mxdphoto , mxd_artstudio. 

Sukňa a sveter – second hand

Užívajte si deň, Erika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.