Sa cíti občas zrejme každá z nás. Nedokonalá, bolo to, čo mi preblesklo hlavou, keď som sa prvý krát pozrela na dnešné fotky. No čím dlhšie som ich mala pred sebou, tým menej ma to mrzelo. Nie, nemyslím si, že som bez chyby, takých ľudí je málo.

Prečo si však na sebe najviac uvedomujeme svoje nedokonalosti? Prečo vidíme to, čo mnoho iných ani nepostrehne? Nemalo by to byť naopak? Pri pohľade na našu fotografiu si predsa málokto okamžite zoomuje našu škaredú jazvu na ruke, či nerovnako veľké obočie. Skôr si všimne krásnu manikúru a zaujímavý pohľad.

Čo je to vlastne byť dokonalý? Aká je norma pre dokonalosť? Denne na sieťach vidíme desiatky ľudí, o ktorých si to myslíme my. Povieme si, chcela by som mať vlasy ako ona. Chcela by som mať postavu ako ona. Chcela by som …., chcela by som …., chcela by som … Nebudem pokrytec, aj ja používam túto zázračnú formulku. Zamysleli ste sa však niekedy, že to isté si myslia aj oni? Tie anonymné vzory nášho chcenia? Aj oni chcú byť ako … Možno ako Vy. Alebo ako ja.

Cítime sa jednoducho nedokonalými bytosťami so všetkými svojimi pochybnosťami. Napriek tomu som presvedčená, že dokonalé sme. Že DOKONALÉ STE. Všetky a všetci (lebo aj muži majú svoje dni😉). Tak to prijmite. Postavte sa pred zrkadlo, usmejte sa na seba a povedzte si to nahlas. A nie že potom dodáte nejaké ale. Dnes to musí byť bez ALE. Jednoducho SOM a bodka.

Dokonalé fotografie nafotil Dušan Michalka @vikendovyfotograf @pespartes

retrogate22

Retro overal a pásikavé tričko – second handretrogate1.jpg

 

retrogate11

retrogate18

retrogate4.jpg

retrogate17

Ďakujem za komentáre a sledovanie na sociálnych sieťach.

Užívajte si deň, Erika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.