Vraj píšem veľmi odborne. Donieslo sa to k mojej osobe niekedy v priebehu minulého mesiaca. Doteraz som vedela, že píšem veľa slov na malom priestore. Tušila som, že píšem dosť divne, od veci, príliš často sa nedržím témy a používam nekvalitné prirovnania. No nikdy som si nemyslela, že pri mojich slovách niekto bude uvažovať práve o odbornosti.

black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku

Za odborníka považujem inžiniera, ktorý vymyslí úplne nový stroj, pomáhajúci v práci iným ľuďom. O odbornosti však nepochybujem ani u cukrárky, ktorej zákusky sú vždy rovnaké, vzhľadom aj chuťovo. Podľa čoho sa však dá posudzovať odbornosť u blogerky, píšucej o … všetkom, čo beží jej, v tejto chvíli dosť neučesanou, hlavou?

Poznám kontext, počas ktorého som bola ohodnotená. Preto viem, že slová o mojom blogu neboli myslené práve kladne. Mali skôr vyjadriť pohŕdanie na týmto počinom. Kupodivu, pre mňa sú práve pochvalou. Ocenením môjho štýlu písania a toku myšlienok.

black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku

Áno, mohla by som sa trápiť myšlienkou, prečo sa niekomu môj virtuálny priestor nepáči. No mňa skôr zaujíma ako je možné, že niekto pár obyčajných slov, vo svojom materinskom jazyku, považuje za veľmi odborné. Nepíšem o teoretickej fyzike. Púšťam von len a len myšlienky, nad ktorými ste sa možno práve včera zamysleli aj Vy.

Možno je to spôsobené slovami. Mám načítané. Veľa a veľa. A neplatí to len o knihách. Čítam všetko, čo mi príde pod ruku. V čakárni u doktora nepohrdnem infonovinami zdravotných poisťovní. U kaderníčky spokojne čakám v spoločnosti ženských magazínov. Leporelá, kriminálky, odborná literatúra. To všetko prechádza mojimi rukami.

black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku

A to som zatiaľ nespomenula internet, ten nekonečný zdroj informácii. A dezinformácii, bohužiaľ. Neviem, ako Vám, no mne sa až príliš často stáva, že hľadám recept na ovocný koláč a pristihnem sa, ako čítam článok o separovaní odpadu (čiste, ako príklad). Čo je v googli na tretej strane, akoby neexistovalo – hovorí sa. Ja sa bežne dostanem aj na desiatu – čiže do vôd divokých, neprebádaných a tajomných.

Pri divokých výletoch do čitateľských vôd sa neutopíte. Práve naopak. Veľmi rýchlo sa naučíte plávať v spleti myšlienok, prirovnaní, metafor a objavíte čaro slova. A čím viac sa namotáte na slová Vy, tým viac sa slová začnú lepiť na Vás. Mocným, silne fixujúcim spojom.

black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku

Môžete sa zabávať na mojej “odbornosti”. Vďaka tomu viem, že aj obyčajné slovo má silu. Silu zanechať v ľuďoch odkaz, dobrý či zlý. V každom článku sa snažím o iný a nikdy som si neuvedomila, že všetky dohromady utvoria ďalší. A že vďaka sile slova ma budú považovať za pisateľku odborných článkov. Čakám teda na mail, páni redaktori.

Ako ste na tom Vy? Dokážete v posmešku, smerovanému na Vašu osobu nájsť pozitívny význam? Či ho beriete presne tak, ako bol myslený. Alebo ste z tých, ktorým sa niečo podobné nestáva a každý Vás len chváli?

black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku

Prázdninové dni si vyžadujú rýchle, operatívne a trochu provizórne riešenie fotografickej časti blogu. Tie dnešné vznikli v maminej záhrade. Fotila dcéra – teda, jej rukám som zverila diaľkové ovládanie kamery, pevne stojacej na statíve. Sukňa a tričko je samozrejme zo sekáča. Ako vždy.

Pripomínam Vám svoj Youtube. Aktuálne je vo videu rovno dvakrát sedem outfitov – vždy jeden základ, zmenený za pomoci topánok, kabelky, či iných doplnkov. Pozrite si ho tu https://youtu.be/EP2gwXK4J7I

Užívajte si deň, Erika

black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku
black tee, retro skirt, straw hat, štýl nemá cenovku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.