superblogeri, blue dress, blue hat, nude shoes, nude bag
Rozprávam

O súťaži Superblogeri

Prológ

Tento článok je prvý, ktorý nebudem promovať na sociálnych sieťach. Som totiž presvedčená, že ak je jeho osudom dostať sa medzi ľudí, stane sa tak. Ak nie, zostane mojou osobnou výpoveďou. O mojom pohľade na súťaž Superblogeri. Ktorej som sa, ako Vám isto neuniklo, najmä, ak ma sledujete na Instagrame, zúčastnila tiež.

superblogeri. pink sweater, black coat, black beret, nude over the knee boots, pink bag, leather pants
Časť prvá – Galavečer

Bol to úžasný večer. Mám na mysli 30-ty január roku 2020. Superblogeri vošli do cieľovej rovinky, po červenom koberci, v štýle Hollywood Glam. Svetlá, hudba, cvakanie fotoaparátov, slávny moderátor – bolo tam všetko. Ak si človek uvedomí, že toto zvládla pripraviť jedna osoba, nie celý produkčný tím, musí @specialeditionlife naozaj obdivovať. Úroveň gala by si pokojne mohla podať ruku s OTOM, Slávikom, či inou veľkou televíznou show podobného typu. Jediné čo jej chýbalo, je priamy prenos, no aj to časom príde, stačí si len počkať.

V Starej tržnici sa naozaj zišla poriadna zmeska. Od “elity” slovenskej blogerskej scény až k celkom neznámym menám (vrátane mojej maličkosti). Áno, niektorý starí harcovníci ešte stále blogujú, aj keď väčšina už vymenila vlastný priestor za posty na instagrame. Uvidíme, či sa podmienka blogu v pravidlách Superblogerov ešte udrží aj ďalšie roky, alebo ju zmetie vlna rýchlych postrehov pod prefiltrovanou fotkou.

blue dress, blue hat, nude shoes, nude bag
Časť druhá – Osobné sklamania

Bola som spokojná s galavečerom? Samozrejme, bola som z neho dokonca, nebojím sa priznať, nadšená. Spoznala som naživo osoby, ktoré doteraz pre mňa boli len nickom na Instagrame. A znie to síce neuveriteľne, ale aj mňa spoznali iní ľudia. Prekvapilo ma to a nesmierne potešilo. Ak ma osloví niekto, koho považujem za “slávneho v insta kruhoch”, je to zážitok. Nebudem hrať formu a tváriť sa nezúčastnene, skôr krotím nadšenie a radosť na primeranú mieru, nech nevyzerám ako pubertiak na koncerte BTS.

Bola som spokojná s víťazmi? Samozrejme, že … NIE. Ako stále opakujem, sme ľudia rôznych názorov. Časť mojich favoritov sa nedostala ani do nominácie. Hovorím len o kategóriách, v ktorých mám aký taký prehľad. Nebudem riešiť mamy, varenie, či cestovanie, ak vo všetkých dohromady vymenujem tri osoby. Zato vo fashion zástupcoch, by som si ja vedela predstaviť aj úplne iné mená. Makačov, ktorí idú ako píla, ich blogy (či instagram) ma bavia a naozaj inšpirujú.

V Lifestyle som zažila doslova obrovské sklamanie. Pre mňa jasný člen nominovanej osmičky Zápisky od Maryshky @zapisky_od_maryshky v nej chýbal 🤔. Samozrejme, to najhoršie sa stalo v mojej kategórií Sebarozvoj a motivácia, keďže som sa do výberu poroty nedostala ja 😁🤣. Niečo podobné zrejme prizná málokto, keďže väčšina chce byť za nesebeckých, prajúcich a milých. Ja nemám problém povedať narovinu, chcela som byť aspoň nominovaná. Chcela som aj vyhrať.

Neznamená to, že nedoprajem cenu poroty pre @ekoistky, akurát sa nebudem hrať na skromnú. Darmo bude väčšina tvrdiť, že sa prihlásila len ako gesto podpory Veronike. Verím, že to bola jedna z pohnútok, rovnako, ako u mňa bolo jedným z cieľov, vidieť “mená z internetu”. Som však presvedčená, že túžba byť ocenený za svoju prácu, aj keď ľudia blogovanie tak neoznačujú, je na zozname každého tvorcu. Ak sa mýlim, napíšte mi to do komentára. Naozaj, ako toto číta niekto zo zúčastnených, ktorý nechcel vyhrať, pokojne sa mi ozvite. Inbox mám prázdny, žiadna zahltená schránka nedočkavými fanúšikmi 😉😀.

superblogeri. pink sweater, black coat, black beret, nude over the knee boots, pink bag, leather pants
Časť tretia – Súťažné sklamania

Po chvále a úprimnom (kto chce, môže ho pokojne považovať za sebecké, priam narcistické 😶) priznaní, je tu časť na kritiku. Pokojne ju preskočte, no ak tak neurobíte, je na Vaše vlastné riziko, že ju budete považovať za … vlastne ani neviem, ako to práve vo Vás zarezonuje. Ak budete mať pocit vyjadriť sa práve k tejto časti, urobte tak. Nesúhlaste so mnou, dajte mi za pravdu, napíšte mi, že zo mňa hovorí len sklamanie. Je to na Vás.

Nominácie a víťazi budú vyhlásení na Galavečeri Superblogeri. Tak znela veta v pravidlách. Boli? Áno. Vedeli o tom vopred? Víťazi nahovorili krátky video príspevok. To znamená, že vopred vedeli o svojom víťazstve. Ak nie, v tom prípade musel svoju obrazovú vizitku dodať každý nominovaný – a teda vedela to celá vybratá osmička. Načo potom tie tajnosti, v tom prípade mohli byť zverejnené vopred, napríklad každý deň jedna kategória. Bavila by som sa tam rovnako, aj bez prítomnosti vnútorného očakávania. Je možné, že by sa našli “nepostupujúci”, ktorí by po podobnom kroku neprišli na vyhlasovanie. Nie je Ego, ako EGO (podobnosť s raperom čisto náhodná) a nie každý znesie prehru (ja nie som dobrý príklad, ja mám dvojročný tréning 🤣).

Splnenie podmienok nechám bez povšimnutia. 12 článkov na blogu za hodnotený rok určite splnili všetci (čo myslíte 🤨🙂?). Už v tejto chvíli mám pocit, že sa moja budúcoročná prihláška záhadne stratí 🤣, takže môžem pokojne pokračovať. Cenu poroty v “Kráse” získala @smartbeauty.sk. Má naozaj úžasné vedomosti, dáva veľmi cenné rady, vyzná sa, sama ju sledujem a cenu si naozaj zaslúži. Má to len celkom malú chybičku krásy – do súťaže sa neprihlásila. A teda, Vy, ktoré ste sa prihlásili, ďakujeme, no nenašli sme medzi Vami dostatok kvality, tak sme sa obzreli vôkol.

Trochu som teraz prestrelila, no presne takto by sa to dotklo mňa. Mimochodom, práve ona uviedla v stories, že prihlasovať by sa nemalo vôbec a porota by mala vyberať zo všetkých (dajme tomu na instagrame). Čo myslíte, ako by Superblogeri vyzerali potom? Môj nezávislý tip je, že by sa stali súčtom profilov, ktoré sledujú jednotliví porotcovia, v tej ktorej kategórii. Zbohom neznámi, začínajúci, malí, čudní, iní. Zostali by sme za bránami, lebo nemáme dosť sledovateľov. Netvárme sa, že by to tak nebolo, to Číslo je stále pre väčšinu vyjadrením úspechu a vyššia berie (čakám na poznámky o zatrpknutosti, neschopnosti, či závisti).

superblogeri. pink sweater, black coat, black beret, nude over the knee boots, pink bag, leather pants
Epilóg

Ak ste čítali naozaj poctivo, isto Vám neušlo, že sa o rok prihlásim znovu. Áno, predbieham dobu, no som presvedčená, že Superblogeri sa zopakujú, pretože sú veľmi potrební. Nielenže mi dali dokonalú príležitosť nahodiť sa do obrovskej róby a byť chvíľu za Divu, no priniesli na blogo-insta-fb slovenský rybník aj ďalšiu výzvu. Výzvu vrátiť sa ku koreňom, sadnúť si za klávesnicu a dať von svoje myšlienky vo forme a dĺžke, ktorá sa nevojde do obmedzeného množstva znakov pod fotografiou. Moje pripomienky nemajú, nechcú a ani nemôžu zatieniť obrovskú ideu, ktorú nám tvorcom, i Vám čitateľom priniesli. Všetci sme víťazi, každému z nás, ktorí to zatiaľ nevzdal, patrí pomyselné S(uperbloger) na hrudi. A @specialeditionlife by ho mohli rovno vytetovať, jej dieťa je totiž už po narodení fantastické.

blue dress, blue hat, nude shoes, nude bag
P. S.

Ako sa zachová blogerka z východu, keď sa dostane do hlavného mesta? Zoberie si so sebou fotografa (ďakujem manžel môj 😉) a outfity na fotenie. V mojom prípade, samozrejme, oblečenie zo second handu. To opakujem pre prípad, žeby ste o štýle, ktorý nemá cenovku (a je v strednom veku 🤫) dnes čítali (počuli) prvý krát. Fotografie z “toho dňa” sú zachytené mojim mobilom, prihliadajte na to skôr, ako ofrflete kvalitu. Spomienka je viac ako pixely.

Ak budete mať nutkanie (prosím, už ho konečne majte 🤩), napíšte mi slušný komentár, kde so mnou budete súhlasiť. Chváľte ma, oslavujte, noste na rukách (virtuálnych). Iba žeby nie 🤣. (Prosím, posledné vety si vyžadujú prítomný zmysel pre humor). Pre nováčikov odporúčam štúdium mojich starších článkov O skutočných influenceroch z instasveta, O sebavedomí, kde mi nakuknete do hlavy, či O tom, čo si pomyslia ľudia, nech sa zamyslíte aj na svojimi obavami.

A keď už dnes toľko spomínam sociálne siete, som aj tam. Instagram, Facebook , TikTok aj Youtube, všade mám digitálny odtlačok. Odporúčam kliknúť najmä na Youtube – a sledovať môj kanál. Každý týždeň tam servírujem kombinácie sekáčového oblečenia, presne v duchu Štýl nemá cenovku. Ak ste zatiaľ svoju tému nenašli, napíšte mi na platforme, ktorá Vám najviac vyhovuje. Inšpirujme sa navzájom.

Užívajte si deň, Erika

superblogeri. pink sweater, black coat, black beret, nude over the knee boots, pink bag, leather pants
pink sweater, black coat, black beret, nude over the knee boots, pink bag, leather pants
pink sweater, black coat, black beret, nude over the knee boots, pink bag, leather pants

Author

vstrednomveku@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.