Rozprávam

Po čom muži túžia …

… je otázka, ktorú si asi niekedy položila každá žena? Prečo? No, lebo sa im chceme páčiť. A najviac v období hľadania si životného partnera. Mimochodom, ak teraz tvrdíte, že nie, zrejme viete klamať veľmi presvedčivo sama sebe 😉. Jasne, že ešte viac sa chceme páčiť iným ženám. Aj keď, naše motivácie sú pri každom pohlaví úplne rozdielne. Napriek tomu, hádam neexistuje žiadna dospelá osoba ženského pohlavia, ktorá by sa niekedy v duchu – a občas aj nahlas – nespýtala “po čom tí muži vlastne túžia”? Lebo, často to vyzerá, že oni sami to v sebe nemajú úplne presne uložené.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Koľko ľudí, toľko chutí. Jeden prahne po rezňoch každú nedeľu 😃, iný je zarytý vegán. Pre jedného čierna, inému biela. Jeden čihy a druhý hota. Na svete sa hádam nenájdu dvaja ľudia, ktorý by sa zhodli 100% vo všetkom. A to nehovorím o DNA, ale o obyčajných túžbach po niekom, s kým by mohli ísť životom ruka v ruke. Pozor spoiler – dnes to bude klišé za klišé, tak potom žiadne sťažnosti, že som Vás nevarovala.

Práve tie túžby sa nežnejšie pohlavie snaží urputne nájsť, odhaliť, definovať, vidieť, počuť … Všetko preto, aby sme našli muža svojich snov. Princa na bielom koni. Alebo skôr, aby sme dešifrovali, v očiach ktorého z našich “vyvolených” budeme práve my tou jeho vytúženou. To, že jednoduchšie by bolo stať sa princeznou (aj bez modrej krvi) a nechať sa nájsť, prejdem pre dnešok bez komentárov, ale verte, ešte sa k tomu vrátim v inom článku.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Počet mojich výskumných objektov pre tento text bol značne obmedzený. Konkrétne boli dvaja – manžel a syn. A keďže sú obaja zadaní, ich odpovede mohli byť (a buďte si istý, že boli 🤫) ovplyvnené touto skutočnosťou. A ak som k tomu ešte pridala zdvihnuté obočie pri všetkých, ktoré neboli to pravé orechové konštatujem, že boli úplne nepoužiteľní (toto číta aj synova frajerka 😂🤣, teda on nepovedal vôbec nič).

Tak som sa teda obrátila na tretieho muža v byte, Uja G (nemýliť si s jeho menovcom Bodom G 😊). Ten mi ponúkol po naťukaní “po akých ženách muži túžia” želané odpovede. Ok, to heslo som dala až na tretí pokus, prvé dva boli, vzhľadom na rovnomenný film cestou nikam. A pri výsledkoch som sa dostala len po tretiu stranu. Stačilo na celkom pekný prehľad.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Čo Vám poviem. Toľko ošúchaných predstáv, rád, poznatkov a zhrnutí sa na mňa zosypalo, až som neveriacky krútila hlavou. Verím, že na prvý pohľad to boli celkom pekne zabalené múdre rady. No na druhý, tretí a ďalšie (vydržala som naozaj dlho, možno dlhšie ako predseda parlamentu pri tvorbe svojho kompilátu 😏) na mňa všetko pôsobilo ako zlátaniny predsudkov od neznámych autorov, keďže sa pod text zabúdali podpísať, na tému mužskej a ženskej roly.

Muži túžia po silnej a sebavedomej žene, no chcú byť jej hrdinskí ochrancovia. Nezáleží im na postave, no chcú úzky pás a guľatý zadok. Dívajú sa vždy najprv do očí, skôr si však spomenú na veľkosť jej pŕs ako ich farbu. Jednoznačne chcú čo najprirodzenejšiu ženu, najmä ak tú prirodzenosť dosiahla makeupom a dokonalým účesom.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Mohla by som pokračovať. Rovnakých protikladov nájdem desiatky. Ak chcete, aby Vás miloval, pozrite si s ním futbal. Múdra to rada, najmä pre manželku niekoho, komu je behanie 22 mužov za jednou loptou od srdca ukradnuté. Muži chcú byť rozmaznávaní. Kurník šopa, pre získanie pozornosti mám robiť ňuňuňu a full servis niekomu, kto už dávno vyrástol z detských topánok? V jednom článku to dokonca uviedli ako vlastnosť, ktorú muži vyžadujú 🙄.

Aby som sa však dostala ak k nejakému záveru – podľa výskumov na širokej vzorke, ako inak 🤔. Ideálna žena, po ktorej zatúži každý muž musí byť krásna. Alebo minimálne pekná, či inak atraktívna. Síce to nikde nešpecifikovali, no dajme tomu, že stačí nejaká tá finalistka Miss, nebudeme bazírovať na víťazke

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Samozrejmosťou je výborná kuchárka, dokonalá trpezlivá mama a vždy dobre naladená milenka. Multifunkčnosť doma i v práci je očakávaná, tolerancia k mužovým koníčkom a kamarátom nutná. Všetko má zvládať s úsmevom na tvári a za žiadnych okolností nevyžadovať partnerovu pomoc. A ak ju toto všetko neodradí od života s podobne zmýšľajúcim “Oným”, tak nesmie zabudnúť byť jeho najlepšou priateľkou.

Čo je vlastne jediné logické, však? Takáto žena by na nikoho iného ani čas nemala. Všetok by predsa venovala sebazdokonaľovaniu svojho vytúženého ja, nech nestratí nič zo svojej … Čoho vlastne? Napíšte do komentárov ⏬.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Jedna veľmi užitočná rada, nečítajte diskusie pod podobnými člákami. Pre Vaše dobro a zachovanie duševného zdravia. Mne stačila jedna a dva dni som bola konsternovaná zo zistenia, že všetky ženy sú zlatokopky a štetky, polovica Sloveniek šľape za hranicami za pár drobných a ten zvyšok sú zakomplexované potvory, ktoré nevedia oceniť, čo im takmer dokonalý muž z internetovej diskusie ponúka.

Na druhej strane som tiež zistila, že muži kašlú na dobré srdce, lebo pozerajú len a len na telo. Že sú posadnutí sexom, neverní, leniví a nestarajú sa o rodinu. A to najdôležitejšie, že majú prehnané nároky, pričom nemajú čo ponúknuť. Potvrdilo sa mi teda to, že zakomplexovanosť vládne diskutérskemu podhubiu. A na mysli mám obe pohlavia, šili to tam do seba jedna radosť.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Jediné šťastie – alebo smola? – je, že takmer všetci diskutujúci boli ukrytí za nickmi bez fotografie a popisu, z ktorých by bolo možné určiť ich vzhľad, vek, či akékoľvek iné informácie o nich. Stále je tu teda nádej, že to bola len úzka vzorka zakomplexovaných (či skôr vzťahmi sklamaných) jedincov, ventilujúcich si frustráciu z nedávneho rozchodu.

Som teda optimisticky presvedčená, že muži túžia – po partnerke. Po tej pravej, pri ktorej sa im rozbúcha srdce aj keď ju vidia ráno s neumytými zubami a mastnými vlasmi. Po tej jednej, ktorej postavu “riešia” (v tom pozitívnom slova zmysle) len vtedy, ak jej rastie bruško s ich spoločným potomkom vo vnútri a oni sa ho nevedia dočkať. Muži, ktorí na prvé miesto postavili slovo DÁVAŤ, nie VYŽADOVAŤ a BRAŤ. Všetkým takým prajem, aby sa v ich živote objavila žena, ktorá je im podobná. Kde všetci berú, čoskoro nastane prázdno v regáloch. Ak obaja dávajú, vždy budú mať dostatok – lásky, tolerancie, spokojnosti, šťastia. A počas prechodnej krízy v dodávkach.

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Čítate, alebo ste už čítali niektorú zo zaručených rád? Teda zaručených internetovými portálmi pre ženy a mužov? A tiež sa chodíte neveriacky pozerať do diskusií, ako sa tam úplne cudzí – pre seba navzájom – ľudia dokážu virtuálne napádať? Ba dokonca urážať?

Po čom si vlastne myslíte Vy, že muži túžia? Z Vašich vlastných skúseností, či už pozitívnych, alebo z opačnej strany brehu. A ak môj blog čítajú aj muži (v čo dúfam), prezraďte niečo aj z Vášho pohľadu. Čo je pre Vás tým pravým orechovým, zaručene priťahujúcim Vašu pozornosť k žene?

Dnešný, veľmi jednoduchý outfit zo sekáča tvoria “mamičkovské” džínsy s vysokým pásom, biela blúzka s viazaním a béžová kabáto-pelerína. Viac módy – štýlu – nápadov, ako sa obliekať v second handoch, pretože štýl nemá cenovku nájdete, samozrejme, na mojom Youtube kanáli. V aktuálnom videu som Vás zobrala do svojej skrine. Poďte sa teda pozrieť, ako si upratujem a triedim zimný šatník.

Vo videu nájdete tiež novú súťaž o outfit. Podmienky v popise videa, na Facebooku a Instagrame pod súťažnými postami. Vyberte si štyri kúsky podľa svojho vkusu a ja držím palce, aby ste vyhrali práve Vy.

Užívajte si deň, Erika

blue high waisted jeans, white shirt, beige coat, humenne kastel
blue high waisted jeans, white shirt, beige coat
blue high waisted jeans, white shirt, beige coat

Author

vstrednomveku@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.