Pod rozkvitnutou čerešňou …

Categories Oblečenie na dnes, OOTD, Rozprávam, second hand, Thrift shop

… má vraj dostať prvomájový bozk každá žena, aby mala po celý rok dostatok lásky. Ak budete zajtra pobozkané, dajte mi to vedieť. Pretože u nás už čerešne veru nekvitnú. A posledné roky je to tak vždy.

Máj je vraj magický mesiac. Všetko, čo nestihlo počasie v apríli, v máji šmahom ruky doženie. Stromy sú úžasne zelené, plné sily a chcenia rásť. Krásne počasie, na romantické vodenia za ruky ako stvorené. Dokonca už aj pri mesiačiku sa netrasiete od zimy ako osiky. Nie nadarmo nesie hrdý prívlastok mesiac lásky. Veď to hádam každá poznáte z hodín literatúry: “Je pozdní večer – první máj – večerní máj – je lásky čas, hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj.” A verte, či nie, toto som dala z hlavy. A keďže je to už veľa rokov, čo som ja chodila do školy, som rada, že ginko si zatiaľ na vianočný zoznam Ježiškovi písať nemusím.

V máji skutočne pučí všetko vôkol. A kým zamilovaní lietajú v korunách stromov, poniektorí prízemnejší hľadia na záhradu a rozmýšľajú, ako rýchlo dokáže tá burina v záhone rásť. Ale najkrajšia je tá ranná májová vôňa. Dokonalá zmes kvetov, rosy, zeminy. Vyjdete z bytu a udrie Vám do nosa. Takto vonia jar. Sviežo, čisto, nevtieravo. Ako najluxusnejší parfém.

Aj sakury na pešej zóne už dnes sypú svoje kvety na zem. Okolo každého stromu sa tvorí ľahučká ružová sukňa z lupeňov. Zajtra či pozajtra zafúka trocha silnejší vietor a je preč. Preto aspoň malé pripomenutie ich krásy na úžasných fotografiách, ktorých autorom je @vikendovyfotograf  @pespartes.

elegant34

elegant31

elegant1

Tričko a sukňa – second hand

elegant14

elegant22

elegant17

Ďakujem za každé prečítanie, sledovanie a komentáre na blogu a jeho všetkých sociálnych sieťach.

Užívajte si deň, Erika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.