Poznám zaručenú diétu …

Categories Rozprávam

… po ktorej isto zhodíte všetky prebytočné kilá, nebudete hladná a nemá žiadny jojo efekt. Navyše trvá len dva týždne a jej dodržiavanie nie je vôbec ťažké ani pre tie, ktoré sa stravujú mimo domu. Pre Vás, ktoré nemáte ani tie dva týždne poznám zaručenú diétu na víkend. Teda, vlastne začína v piatok a končí v nedeľu večer, je to teda až dva a pol dňa. Tá Vám naštartuje metabolizmus, ktorý potom už sám automaticky odbúrava tuky z tela. Vy ste o nich zatiaľ nepočuli? Ako je to možné?

yellow skirt, red top, leather jacket

Ja som každú z nich videla v desiatkach variácií. A okrem nich aj ďalšie stovky podobných návodov, sľubujúcich nemožné na počkanie a zázraky do troch dní. Každý ženský portál (pre tie skôr papierovo založené, každý ženský časopis) už určite odporúčal aspoň jednu. Myslím, jednu ročne 😀.

Áno, prvých pár riadkov som Vás trochu vodila za nos. Ale naozaj to bolo pre dobro veci. Ruku na žalúdok, znelo to veľmi lákavo a pritiahlo to Vašu pozornosť. Tá trojkombinácia krátkeho času, minimálnej námahy a dokonalých výsledkov. Verte či nie, rovnako ako Vy som sa už párkrát namotala aj ja.

yellow skirt, red top, leather jacket

Namotala na krásne slová o najnovšom trende. Či mega výsledkoch. Prípadne kombinácii všetkého spolu. Dočasne som pauzla kritické uvažovanie a začala blúzniť v tendenciách – budem ako modelky z časopisov. Dovoľujem si to pripísať na vrub mladosti pochabosti, po 30-tke som sa už konečne dostala do fázy pokoja.

Či skôr spokojnosti. Spokojnosti so sebou. A dokonca aj spokojnosti so svojim telom. Podľa ideálov, ktoré teraz vládnu, je to telo značne nedokonalé. Nemám ploché brucho. Nie som ani majiteľkou veľkého pevného zadku. Mám celulitídu, strie a vrásky. Čoraz viac vrások.

yellow skirt, red top, leather jacket

A napriek tomu som spokojná. Alebo, možno práve preto som spokojná? Moje telo je slušne fungujúci stroj. Zvládlo z dvoch buniek vytvoriť ďalšiu bytosť. Dokonca dvakrát. Denne ním hýbem a ono sa hýbe so mnou. Stále si dokáže samo opraviť malé trhlinky. Pár desiatok gramov v mojej hlave práve tvorí tieto myšlienky. A napriek tomu je telo, ktoré vidíte, tak trochu len obalom.

Áno, na prvý pohľad je obal tým, čo láka. No napriek tomu skončí vždy pokrčený niekde v koši (separujte 🙂). Pretože chceme ten darček, to prekvapenie, ktoré je v ňom zabalené. Možno je to prirovnanie trocha prehnané. No rovnako je prehnaný ten kult “dokonalosti” tela, ktorý vládne všade okolo.

yellow skirt, red top, leather jacket

V honbe za imaginárnym cieľom nevidíme svoju vlastnú dokonalosť. V snahe byť ako niekto iný, sme nespokojné s bytosťou, ktorú by sme mali milovať najviac zo všetkých. Niektoré to riešia radikálne a nechajú sa vymodelovať. Tvárne ako plastelína – zvonka rovnako ako zvnútra.

Iné sú celý život nespokojné. Hľadajúc chybu v tele nevidia, že to je úplne v poriadku. Že rekonfigurovať je nutné program, ktorý telo vníma. Vedeli by Vám o tom rozprávať lekári, ktorým prešli rukami ženy s poruchami príjmu potravy. Poruchami, ktoré Váš vzhľad ocenia vyššie ako život.

yellow skirt, red top, leather jacket

Áno, ja viem, že je dosť žien, spokojných so svojim telom. Ale pravdou je aj to, že v mojom okolí nie je hádam žiadna, ktorá by ho neriešila. Teraz, či v minulosti. A ak hovorím žiadna, tým len potvrdzujem, že ja nie som výnimkou. Roky som hľadala tú najhodnejšiu stravu. To správne cvičenie. Ten ideál.

Dnes však už poznám jednu zaručenú diétu. Diétu, ktorá neurčuje koľko máte zjesť, kedy máte jesť, ako často a ako dlho máte cvičiť. Diétu, ktorá v žiadnom prípade nezmení Vaše telo. Jediné, v čom Vám pomôže je Váš zrak. Ak sa ňou budete riadiť dostatočne dlho a primerane intenzívne, začnete vidieť. Teda, začnete vidieť svoju krásu.

yellow skirt, red top, leather jacket

Presne tú, ktorá je podľa Vás ukrytá pod vrstvou tuku. Alebo riedkymi vlasmi. Ochabnutými svalmi na rukách. Širokými bokmi. Pigmentovými škvrnami. Krivým nosom. A tisíckami ďalších “strašných nedostatkov” u tisícok ďalších žien.

Diéta s názvom sebaláska. Spočiatku je jej dodržiavanie ťažké, je možné, že ju dokonca veľakrát vzdáte. Ak to nejde rýchlo, netlačte na pílu. Choďte pomaly, po krokoch, zato však vytrvajte. Zaručujem, že len čo uvidíte prvé výsledky, budete nadšené. No, je tu aj jedna výstraha. Toto nie je krátkodobý program, po skončení ktorého sa môžete vrátiť k pôvodným návykom. Táto diéta je celoživotná.

yellow skirt, red top, leather jacket

Ak sa pre ňu rozhodnete, budete sa musieť mať rada takú, aká ste, už navždy. No ja, ako svoj zatiaľ jediný výskumný objekt, Vám odkazujem, že s pribúdajúcim rokmi je to stále ľahšie a ľahšie. Tak začnite hneď teraz. Bez odkladu, bez podmienok, bez zábran.

Varovanie!!! Sebaláska si silno návyková. Pri nesprávnom dávkovaní môže prerásť do namyslenosti, prehnaného sebavedomia a povýšeneckého správania. Ak ju však dávkujete správne, výrazne Vám zvýši radosť zo života. Odporúčam všetkým ženám (aj mužom), ktorí o svojej kráse (a ostatných kvalitách) pochybujú, neoceňujú ich a vzhliadajú k neideálom.

yellow skirt, red top, leather jacket

Čo Vy a sebaláska? Máte sa rady také, aké ste? Či pri pohľade do zrkadla vidíte najprv desiatky nedokonalostí a až potom tie pozitíva? Uvedomujete si, že v skutočnosti ste možno aj Vy pre niekoho vo Vašom okolí vzorom? Či už vo vzhľade, štýle, práci … Naozaj sú Vaše domnelé nedostatky tak výrazné, že Vám bránia cítiť sa krásna taká, aká ste?

Cítite sa pod tlakom ideálu krásy a chcete sa mu prispôsobiť? Aj za cenu plastických operácií, hladovky, či denného cvičenia? Alebo si, rovnako ako ja uvedomujete, že fyzická krása je veľmi relatívny pojem a každý považuje za krásne niečo iné? A že to, čo Vy vidíte na sebe ako výrazný kaz, môže iný považovať za rozkošný detail? Dajte mi vedieť v komentároch.

yellow skirt, red top, leather jacket

A samozrejme, ako vždy je väčšina môjho oblečenia zo second handu. Dnes do tejto kategórie patrí kompletné retro oblečenie – žltá sukňa, červený pulóver s viazačkou, košík aj klobúk. Slnečné okuliare sú dedičstvom. Lebo, ako vždy opakujem, štýl nemá cenovku. A nikdy ju mať nebude. Ak súhlasíte, postnite na instagrame svoju fotku s oblečením zo sekáča a dajte k nej hastag #stylnemacenovku.

Ďakujem za sledovanie na instagrame, facebooku a pripomínam, že každý piatok je nové video, plné second handových outfitov na mojom Youtube kanáli. V tom aktuálnom, ako vždy v posledný piatok mesiaca si pozrite 7 outfitov zo siedmych marcových dní – https://youtu.be/78rjhwH2Bp8

Ďakujem, že STE

Užívajte si deň, Erika

yellow skirt, red top, leather jacket
yellow skirt, red top, leather jacket
yellow skirt, red top, leather jacket


2 thoughts on “Poznám zaručenú diétu …

  1. Krásny článok, pravdivo napísané, ozaj asi všetky ženy riešia ako vyzerajú a často mám pocit, že hlavne ženy posudzujú iné ženy viac ako muži.

    1. Aspoň v istej fáze svojho života (niektoré po celý čas) riešia. A áno, najviac sa kritizujú ženy medzi sebou, pritom by to malo byť naopak. No vo chvíli, keď prestaneme riešiť seba, prestaneme kritizovať aj iné. Podľa mňa je krásna každá žena, ktorá sama seba vidí krásnou. Lebo to sebavedomie z nej vtedy doslova svieti 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.