Rozprávam

Princ na bielom koni …

… pricvála k chudobnej dievčine a ona ku šťastiu príde. Tak nejako by sa dala do jednej vety zhrnúť skoro každá rozprávka. Od malička nás príbehy končiace vetou”a žili šťastne, až kým nepomreli” učia,  že príde niekto, kto nás urobí šťastnou. Máme byť skromné, pracovité a samozrejme krásne. Za odmenu sa jedného dňa objaví princ na svojom tátošovi. Alebo Shrek na Oslíkovi, Flynn Ryder na Maximovi, Kristoff na Svenovi, prípadne Juraj na medveďovi. 🙂

retro outfit, žena v meste, štýl nemá cenovku

Kde bolo, tam bolo, v nemenovanom slovenskom okresnom meste, bola raz jedna dievčina. Nazvime ju Sofia. Sofia bola z chudobnej rodiny. Rodičia síce neboli rozvedení, no mali len trojizbový byt v osobnom vlastníctve a jedno 10-ročné auto. Nezostávalo na dovolenky, nezostávalo na značkové kabelky, ani súkromného tenisového trénera si dovoliť nemohli.

Sofia rástla, rástla, až sa pubertou prerástla. Dokonca i mamu predbehla o dobrých 5 centimetrov. Čo to aj krásy v drogérii nabrala, ani nadváhou netrpela. I nastalo jej obdobie dospelosti. Maturita nebola s istotou v septembri, ale už v riadnom termíne. Načim sa našej čerstvej absolventke po práci obzerať, keďže na vysokú školu chodila už jej staršia a obľúbenejšia sestra. Platenie štúdia Sofiinho by jej rodičov k platobnej neschopnosti, ba možno aj smrti hladom priviedlo.

retro outfit, žena v meste, štýl nemá cenovku

Radili staršie a múdrejšie, muža si hľadaj. Húdli do nej sprava, húdli zľava. I dievčina naša mladunká, na radu starších dala. Hľadala v práci, hľadala na diskotékach, po internetoch sa porozhliadla. Pozakladala profily na Tinderi, Badoo, MeetMe, Facebooku a dokonca i na Pokeci (prosím menovaných, nech ma kvôli honoráru za reklamu kontaktujú emailom😎).

Netrvalo dlho a princ sa našiel. Vysoký tak akurát, nabúchaný pomenej, v hlave inteligencia priemerná. Ojazdenka pred panelákom stála, pracovný pomer na dobu neurčitú mal. Plány do budúcnosti boli jasné, ružové a so šťastným koncom. Byt na hypotéku s dobrým úrokom, fixnutým na 5 rokov (milé finančné inštitúcie, ak chcete byť menované na tomto mieste, sledujte pokyny o odstavec vyššie👆). Chlapec a dievča s odstupom troch rokov (v tomto poradí), nech je na rodičovskej čo najdlhšie. Dovolenka v krajine so slovenským morom každé tri roky.  Nové auto k 10 výročiu svadby. No čo Vám poviem, idylka, v ktorej budú žiť šťastne, až kým jedného z nich neskolí civilizačná choroba (alebo do rozvodu).

retro outfit, žena v meste, štýl nemá cenovku

Šťastný koniec? Bol. Sofia sa raz ráno zobudila s migrénou a jej nádejný kráľ nikde. Pozabudol sa po futbale, v krčme, s neznámou slečnou. I keď múdre vedmy vraveli, že nech nezahadzuje svoju dokonalú budúcnosť kvôli takej prkotine, ona si postavila hlavu. Princa poslala do teplých krajín aj s plánmi jeho šťastnej budúcnosti. A tú svoju konečne zobrala do vlastných rúk. A zazvonil zvonec a rozprávke je začiatok.

Ak ste sa spoznali v ktorejkoľvek časti príbehu, podobnosť je čisto náhodná. Možno svoju rozprávku žijete, možno ste už zistili, že život nie je vždy rozprávka. Vo všetkých možných variantách blažených koncov je dôležité len jedno. Cítiť sa šťastnou práve v tomto okamihu nie preto S KÝM ste, alebo preto KÝM STE. Alebo ako hovorí Dobrá Víla “Nech sú Vaše konce šťastné a blá, blá, blá … “.

Dnes sa Vás nebudem pýtať na Vaše štígro. Moja otázka je omnoho prozaickejšia. Poznáte veľa rozprávok? Ktorá je Vaša najobľúbenejšia? Ako som počas posledných hodín zistila, ja som ich v poslednej dobe videla zrejme priveľa 😃.

Rozprávkové fotografie nešľachtičnej v modrom fotil @vikendovyfotograf @pespartes.

Sukňa a sveter – second hand.

Užívajte si deň, Erika

retro outfit, žena v meste, štýl nemá cenovku

retro outfit, žena v meste, štýl nemá cenovku

retro outfit, žena v meste, štýl nemá cenovku

Author

vstrednomveku@gmail.com

Comments

21. júna 2018 at 13:22

Jo v některé části se poznávám, hlavně u těch seznamek, také jsem měla v období kolem maturity :).
Pohádky jsou fajn, naposled jsem viděla jednu novou českou, myslím, že se to jmenuje Čertoviny? Nejsem si příliš jistá.

Somethingbykate    Erika
    22. júna 2018 at 8:18

    Priznávam, ja som tie zoznamky neskúšala. Ale české rozprávky milujem, veď som na nich vyrastala. Vtedy to boli ešte aj “naše” rozprávky. 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.