Moje prvé fotenie. Nie, nežila som do dnešných dní bez vymoženosti fotografie. Ale od prvého článku, ktorý som napísala sa snažím zlepšovať. A k tomu patria dobré fotografie. Včera som teda ochutnala “modelkovský” chlebíček a posadila sa pred objektív profesionála. Teda posadila, postavila, chodila, otáčala …  A nebolo to zlé. Tým samozrejme nemyslím jeho prístup, ten bol super. Skôr som sa bála o seba. Ja, človek jediného výrazu a s veľkou nechuťou usmievať sa na záberoch, keďže som stále presvedčená, že mne jednoducho veľký hollywoodsky úsmev nesvedčí.

Ale nebudem klamať, cítila som sa ako kráľovná. Som extrovert aj v bežnom živote. No nedeľné popoludnie v meste plnom ľudí a ja pózujem – to bola teda iná káva. Všetci sa na Vás pozerajú, upozorňujú deti aby počkali, zastavujú sa. Nič pre hanblivé povahy, to veru nie. Bolo zaujímave sledovať to, napriek tomu, že som bola stredobodom tej pozornosti ja a pán fotograf. Aké sú reakcie okolia v momente, keď je všetkým jasné, že sa niečo deje. Niečo, čo sa tam nekoná denne. Vlastne, ono sa tom tam denne koná. Denne si tam maminky fotia svoje deti. Denne si teenageri dávajú selfíčka. Dokonca aj ja som tam už párkrát fotila na blog. A stačilo mobil vymeniť za digitál s objektívom ako hrom a už nie ste len jeden z mnohých, už ste len TEN jeden. Ten jeden, na koho sa upiera mnoho očí.

Miestami som mala pocit, že jemnú hanbu pociťovali tí ľudia okolo mňa. Keď som sa na nich pozrela priamo, uhýbali pohľadom. Ako keby mali zlý pocit z toho, že ja vidím ich. Že sa pozerajú. A pritom je to prirodzené. Sú osoby, veci a situácie, ktoré pritiahnu Vaše pohľady automaticky. Dieťa, ktoré plače. Muž s ružovými vlasmi. Či “obstarožná” modelka na moste. 😁

Tak, ak ma tam nabudúce uvidíte znova, spokojne sa prihovorte. Spýtajte sa kto sme a čo robíme. Pochváľte alebo skritizujte. A samozrejme, pozdravujem všetkých, ktorí tam boli včera. A boli takí milí, že keď som im dávala svoju vizitku, tak ju s úsmevom zobrali.

A ako to nakoniec dopadlo. Napríklad aj takto. Fotil Dušan Michalka – víkendový fotograf, ktorému ďakujem za trpezlivosť a nápady.

west2Košeľa a sukňa – second hand

west6west11

west7

 

west1

Ďalšie fotografie na FB a instagrame.

Užívajte si deň, Erika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.