Som po expirácii …

Categories OOTD, Rozprávam, second hand

… zrejme už dobrých pár rokov. Ani neviem kedy, ani neviem ako a zrazu sa zo mňa stala pani po 40-tke. Krásna guľatá trojka na začiatku, tak dokonale korešpondujúca s mojom slovanskou postavou, zo dňa na deň transformovala na hranaté, rohaté čudo. Ale telo krv a mlieko sa mi, ktovie prečo, zmeniť zabudlo.🤔

Inšpiráciou pre dnes, nech je mi spoločnosť sociálnych sietí ľahká, bol instagram. Nie tie dokonalé  životy na úplne “náhodou” cvaknutých fotkách (aj mojich, nebudem Vám vodu kázať a víno piť🤫). Námet mi poskytla diskusia v nemenovanom profile. Aktérom číslo jedna bola žena, 31 rokov, jedno dieťa, nazvime ju Mama.  Pridáva množstvo fotografií a veľmi veľa, zo svojho dňa, zdieľa v príbehoch. Aktérom číslo dva bola jej – ako ju nazvať – sledovateľka?, fanúšička?, followerka? (som cool, poznám aj slová dnešnej generácie🤫), povedzme Ona. Diskusiu uvádzam v skrátenej verzii, no hlavná myšlienka je zachovaná a … veď čítajte.

Predmet rozhovoru – fotografia v plavkách na pláži. Viditeľná celulitída, viditeľné strie na štíhlom tele.

ONA: “Keď sa už toľko štylizuješ, tak to rob poriadne, vidno ti všetku celulitídu. Tak pokaziť fotku.”

MAMA: “Neštylizujem seba, ale outfity. Telo a tvár neretušujem. Ty máš 19, ja 31 a dieťa. Cítim sa skvele a dúfam, že až raz ty budeš mama, budeš v mojom veku ešte dokonalejšia.”

ONA: “Možno je chyba, že neretušuješ. To že máš dieťa znamená, že sa máš prestať starať o svoje telo? A ty určite nemáš 31, ale minimálne 40, veď to je vidno.”

Koniec. Pre ne diskusia skončila, mne moje počudovanie zostalo. Ten pohŕdavý tón, ktorým písala “minimálne 40”, som cítila z mobilu priam fyzicky. Stigma stredného veku. Začínam na štvorku. Som teoreticky približne v polovici života. Mladosť v prdeli a do dôchodku ďaleko.

Som skutočne tak stará? Z môjho neobmedzeného uhla pohľadu určite nie. Ani fyzicky, nieto ešte psychicky.  Veľmi často hovorím mladším známym, že teraz sa cítim byť najkrajšou vo svojom živote. A nehádžem to len tak do vetra. Fyzická krása je tak relatívny pojem, že prvý, komu sa musíte páčiť, ste Vy sama. Aj s celulitídou. Aj so striami. Aj s vráskami, sivými vlasmi, pigmentovými škvrnami…  To všetko patrí ku mne. Moje spomienky na uplynulých 40 a niečo rokov. Moje krásne strednovekové JA.

Napíšete mi o Vašich krásnych ja? Ktoré nedokonalosti na sebe milujete?

A navyše úplne tématicky a k veci, čo u mňa nebýva zvykom 😁, moje dnešné fotografie korešpondujú s článkom. Kto teda chce, tak celulitídu uvidí. Koho netrápi, ten si užije jednoduchý outfit a slnečné Košice od @vikendovyfotograf  @pespartes.

Kraťasy a košeľošaty – second hand

Užívajte si deň, Erika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.