Som Tvár roka …

Categories Rozprávam

… presnejšie Tvár roka Kik. Áno, celá táto udalosť sa odohrala ešte v roku 2018, no doteraz som sa jej na blogu bližšie nevenovala. A pritom to bolo pár krásnych hodín, počas ktorých som spoznala veľa úžasných (a zopár na sociálnych sieťach dosť známych) ľudí. Ako veľmi príjemný bonus odznelo na pomyselných stupňoch víťazov moje meno, takže to bol deň aj celkom úspešný. Preto Vás konečne, hoc s odstupom času prevediem cestou, ktorá končila šerpou, kvetinami, odmenami a novými zážitkami. A možno sa do budúceho ročníka Kik Tvár roka prihlásite aj Vy.

Všetko začalo v lete. Firma vyhlásila súťaž, kamarátka mi poslala link a ja, človek od prírody nebojácny, som vyplnila prihlášku, priložila zopár fotografií (samozrejme z blogu) a klikla na odoslať. Pár zdieľaní na sociálnych sieťach, podpora kamarátov a známych (a známych mojich známych 😀) dalo dohromady dostatok mailových hlasov na to, aby som sa stala víťazkou jedného z týždňov. Bola som teda vo finálovej osmičke a čakala na deň, kedy sa všetky stretneme v Hlavnom meste na dni D.

Konečne v septembri prišiel očakávaný mail s dátumom 4. október 2018. Ten deň na nás čakal hotel Roset v Starom meste, zástupkyne Kik-u a celodenný program, vrcholiaci finálovým večerom. A samozrejme, ja, človek plánovací som bola v Bratislave už deň predtým. Predsa len, cestovala som z opačnej strany republiky a stráviť celú noc pokrčená v aute by mi na kráse nepridalo 😎.

Ako prvé na programe, samozrejme, po ubytovaní a zoznámení sa, bol nákup. Mimochodom, finalistiek bolo síce osem, no v Bratislave sa nás zišlo len sedem. A všetkých sedem nás vyrazilo na do Podunajských Biskupíc, do jednej z predajní Kik. Tam čakalo – teda aspoň pre mňa – prvé prekvapenie dňa, Zuzka Barková.  Áno, ako stylistku pre nás vybrali blogerku, ktorú sledujem – dobré znamenie na začiatok.

Ďalších pár hodín sme chodili po obchode, vyberali, kombinovali, hľadali svoju veľkosť a veci, ktoré zapadajú do nášho štýlu – prípadne práve naopak, niečo, čo by sme si bežne neobliekli. Pre všetky mala Zuzka pripravené outfity, no bolo na nás, či si vyberieme niečo iné, alebo sa spoľahneme na jej oko a rady. A verte, po toľkých hodinách v obchode sme už boli rady, že odchádzame na obed.

A bol to naozaj chutný obed. A ak by Vás zaujímalo, kde bol po celý čas môj manžel, tak ten sa hral na japonského turistu. Chodil po centre nášho hlavného mesta, obdivoval a samozrejme fotil všetky hlavné turistické atrakcie 😆. Aby mi nebolo ľúto, tak mi tie fotografie posielal – na povzbudenie.

Krátka prestávka na oddych a šlo sa znova na vec. O 14.00 nás čakali dve veľmi šikovné vizážistky (mimo iného, samozrejme) Eliška a Barborka, ktoré nás nielen krásne nalíčili, ale vzali si na starosť aj naše účesy. A pre Vás, ktoré sledujete kroky môjho manžela, ten mi zatiaľ žehlil večerné šaty 😘.

O 17.00 bol plánovaný začiatok gala večera. Ako to už chodí, jemne sa to, kvôli logistickým opatreniam, posunulo. My sme zatiaľ čakali v šatni. Niektoré trocha nervóznejšie, iné (ja 🤣) menej. Robili sme si selfíčka na sociálne siete, objavili instaschody s celkom dobrým osvetlením a čakali na svojich pár minút.

Jedinou “disciplínou” bol totiž rozhovor s moderátorom večera Kamilom Konkoľom. A tie, ktoré čítajú môj blog pravidelne už tušia, že ja som z neho nemala obavy. Ak mi totiž niečo skutočne ide (už od školských čias), tak je to rozprávať kedykoľvek, o čomkoľvek a na akúkoľvek tému 😂. A to všetko bez trémy, som z tých šťastných, ktorý túto tetu nepoznajú osobne.

Za pár minút bolo po všetkom. Aj s mojím upozorňovacím prstom – keďže ja pri rozprávaní niekedy dosť gestikulujem. Preto šup z nakúpeného outfitu do večerných šiat a potom už len čakanie na rozhodnutie poroty. Pre poriadok, krásne modré šaty mi ušila kamarátka podľa môjho návrhu, špeciálne pre túto príležitosť.

Trochu nervozity pri vyhlasovaní výsledkov. Predsa len, bola som zo všetkých súťažiacich najstaršia. Každá z nás mala šancu, všetky sme boli krásne, každá mala svoje čaro a bola zaujímavá niečím iným. Ako som v šatni povedala, máme šancu jedna ku siedmych. A to je viac ako na výhru v športke. Zároveň, najhoršie môžem skončiť siedma. Čo je na všetkých súťažiach bodované miesto 🙂.

Napriek tomu, nebudem klamať, že som vyhrať nechcela. Keby to tak bolo, tak sa do súťaže neprihlásim. Možno to znie samoľúbo. A možno aj trocha nafúkane. Ale priznávam to bez mučenia a bez pocitu zahanbenia. Jednoducho konštatujem svoje odhodlanie. Verte, nie je na tom nič zlé, práve naopak. A najväčším lákadlom v tomto “boji” neboli finančné ceny. Chcela som dvojstránku v časopise Eva. Ženská márnivosť je taká. Vidieť sa v časopise – ktorá po tom netúži?

Preto mi, keď zaznelo ako tretie v poradí moje meno, vbehli trocha slzy do očí. Aj keď som to sama od seba nečakala (tie slzy). A potom sa všetko zbehlo už veľmi rýchlo. Šerpa, kvety, blahoženia, ceny, fotenie. Pohár so šampanským vyliaty na moje nové šaty (a kabelku). Aperol Spritz (veľmi dobrý drink, odporúčam). Končili sme na diskotéke a hanba, nehanba, odchádzala som ako prvá. A nie, nebolo to kvôli vypitým drinkom, doľahla na mňa obyčajná únava 😉.

O týždeň som si cestu zopakovala. Magický dátum 10. 10. 2018 ma čakalo to vytúžené fotenie. Znova ďalšia skvelá vizážistka Ľubica, fotografka, dva outfity a ventilátor do vlasov. Výsledky ste videli v decembrovej Eve.

Čo mi teda “titul” priniesol? Cenu, ktorú som chcela. Dúfala som, že mi výrazne privedie ľudí na blog – to sa nestalo. Ani sociálne siete nezačali kolabovať pod náporom nových sledovateľov 😏. Potvrdil mi však, že ak v niečo veríte, spoja sa všetky okolnosti a vyjde to. A dúfam, že o rok budem minimálne sedieť v porote druhého ročníka. Ale pravdupovediac, potešila by ma aj rola štylistky finalistiek. To je taká pomyselná rukavica hodená Kik-u, dobrý nápad na využitie predchádzajúcej víťazky, však 😉?).

Dookola Vám opakujem, že vek je len číslo (a o Vašej (ne)dokonalosti rozhoduje len Vaša hlava 🤨), že máte veriť v seba. Áno, je to spočiatku ťažšie, najmä ak ste bola doteraz plná pochybností zasiatymi Vaším okolí či pod vplyvom neideálnych ideálov zo sociálnych sietí. Vy ste tá NAJ. Opakujte si to denne a čoskoro uvidíte rozdiel. A možno sa v tomto roku stretneme vo finále Kik Tvár roka. Teda len v prípade, ak som Vás dnes navnadila, aby ste sa začiatkom leta prihlásila. Tak čo, pôjdete do toho?

A ak chcete vidieť, čo som si za výhru nakúpila, tak prvú várku Vám predstavujem priamo videom. Vlastne v dvoch videách, prvé je online už teraz https://youtu.be/6Ov48E2UumA, druhé Vás privíta v piatok. Zapojte sa aj do SÚŤAŽE o kus oblečenia podľa Vášho výberu a poukážku na nákup. Podmienky pod videom, na mojom FB a IG.

Použité fotografie sú od firmy a z môjho mobilu. Čiže – za kvalitu niektorých sa ospravedlňujem 🤗. A na záver pridávam aj odkaz na video https://youtu.be/YPMyegwDim0, kde si v pár minútach môžete prejsť náš deň. A v duchu sa pohádať s porotou, že podľa Vášho názoru mala rozhodnúť inak – aj keď, verím, že na víťazke sa zhodnete 😁 😂 🤣.

Užívajte si deň, Erika

2 thoughts on “Som Tvár roka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.