… chcel už aspoň raz každý. Nech bol dôvod akýkoľvek. Deň zlých vlasov. Deň nádchového nosa. Deň pokazeného rána. Dní, kedy nechceme byť prvou/prvým na rane sa nájde neúrekom.

Vo väčšine z nás, ak pravdaže nie ste extrémny introvert alebo extrovert, si žijú dve osoby. Jedna, ktorá chce aby si ju všimli. Druhá, ktorej viac vyhovuje byť zalezená v kúte a len ticho pozorovať veci a deje, plynúce okolo. Žijú si v symbióze, raz prevezme opraty jedna, potom druhá. Bez mučenia priznávam to, čo je dávno očividné. Šéfom mojej osobnosti je častejšie extrovert, ktorý sa prihovorí neznámemu človeku na ulici. Ak ma postavia pred zhromaždenie ľudí, bez mrknutia oka a len s minimálnych zatrasením hlasu, začnem rozprávať. Na firemných akciách je moja ruka tá, ktorá sa zdvihne po otázke “je niekto ochotný ísť ako prvý?”.

Tak, ako je pre mňa prirodzené nebáť sa byť videnou, je pre iných jasnou voľbou pravý opak. Držia sa v polohe sledovateľa, pozorujú, nevytŕčajú. V žiadnom aspekte. Sú jedným z kolegov, jedným zo susedov, jedným z mnohých. Výhodou zapadnutia v dave je, že si Vás nikto nezapamätá dostatočne výrazne. Nevýhodou? Že si Vás nikto nezapamätá dostatočne výrazne. Každá minca má dve strany. Táto má obe rovnaké. Introvertov dar je extrovertovo prekliatie.

Aj ja mám dni, kedy som zalezená v dave. Dave o jednej osobe. Sama so sebou, v tichom byte (zvuk práčky sa nepočíta😉), len v hlave mi hraje myšlienková hudba. Niekedy v peknej harmónii, inokedy je to kakofónia nápadov, hlasov a slov, prekrikujúcich sa navzájom, hľadajúcich si svoje miesto v šedej kôre mozgovej.

Moje dve časti. Nevyvážene vyvážené, neuvážene bez váženia namixované do jednej osoby. V akom pomere sú vo Vás? Ste tichá osoba, ktorá čaká na oslovenie? Či skôr spoločenský typ? Cítite sa lepšie v spoločnosti známych, alebo zapadnete do každej partie, aj keď tam nikoho nepoznáte? Napíšte mi o tom.

Občas zapadnem do davu aj oblečením. Foto @vikendovyfotograf  @pespartes.

Košeľa a jeansy – second hand

Užívajte si deň, Erika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.