Veselú Veľkú noc …

Categories Rozprávam

… prajem každej z Vás. Bez ohľadu na to, či pre Vás znamená najvýznamnejší kresťanský sviatok v roku, alebo len pár dní voľna v kuse, ktoré využijete na vysokohorskú turistiku. Veselú Veľkú noc prajem aj všetkým mužom. A poniektorým možno aj veselšiu, ako očakávali.

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Vo chvíli, keď toto píšem, som doslova a dopísmena plná tradícií. Údené karé, hrudka, klobása, cvikla, paska, varené vajce. Jedla som síce už pred pár hodinami a zjedla som primerané množstvo, no cítiť ich pod rebrami budem až do zajtra. A keďže v tejto chvíli je ešte len nedeľa večer, viem, že to ráno zopakujem. A znova mi bude ťažko.

Napriek tomu, je toto moja najpríjemnejšia veľkonočná tradícia. Nie bolenie žalúdka a zapíjanie pancreolanu pivom (nealko radler). Mám na mysli to pravé veľkonočné kombo, na ktoré po zvyšok roka nemám ani pomyslenie. Všetko, čo mu predchádza a nasleduje má až príliš často divnú pachuť povinnosti, zmiešanej s kvapkou esencie “nech už je po všetkom”.

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Od stredy sa vyhýbam obchodom. Chlieb náš každodenný som si nechala v našom sídliskovom obchode “zapísať” a v sobotu ho manžel za pol minúty zaplatil a vzal. Vybavené. Nie, žiaden typický veľkonočný nákup sa u nás nekonal. Len ten bežný, podľa zoznamu na chladničke, na ktorý dopisujem dochádzajúce potraviny a drogériu.

Viem si veľmi dobre vizualizovať sobotňajšie preplnené obchody. Všetci chceli nakúpiť hneď, rýchlo, všetko. Nervozita na parkovisku pri hľadaní voľného miesta. Nervozita v obchode. Najväčšia v rade k pokladniam. Videla som fotografie s popiskami na insta a fb. Koniec sveta. Prichádza hladomor. Ľudia sa zbláznili. Nie to nie sú moje slová. To sú citácie tých popisov.

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Viete, čo je na nich divné? Fotil ich niekto, kto bol v tom obchode tiež. Niekto, kto pred sebou tlačil vozík, možno nie tak veľmi plný, no stále tam prítomný, do ktorého kládol ten svoj nákup. Napriek tomu sú divní tí druhí, lebo? Živo ho vidím pred sebou. Chodí po obchode a nahlas šomre (áno, dá sa to). “Kde boli tí ľudia doteraz? To nevedeli, že budú sviatky a voľno? Všetci sa zbláznili a nakupujú, jak keby boli obchody zatvorené mesiac.”

Nie, Pán Šomrák a Posmievák je v tom nevinne. To tí druhí, on je tam len … lebo celý týždeň drel jak kôň, tak kedy mal ísť kupovať. … lebo dva dni bude zatvorené a on má doma len 20 pív, to predsa nebude stačiť. … lebo jeho dôvod je plne legitímny, kým ostatní sú nezodpovední a nenažraní …

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Samozrejme, predavačky boli v ten deň (podľa kvetnatých opisov) mimoriadne lenivé a nervózne. Schválne blokovali pomaly a spôsobili svojim nezodpovedným konaním obrovské rady pred pokladňami. Keď sú neschopné, načo tam sedia? Ani sa na človeka na konci svojej šichty neusmejú, ani pekný deň nevedia popriať. Pán “som iný” by im ukázal, keby bol ich šéf.

Fikcia? Úprimne? Možno som jemne, ale naozaj len jemne tie správy prifarbila. Som však až tak vzdialená realite (až príliš veľkého) množstva ľudí? Veľmi dobre rozumiem potrebe nakúpiť jedlo. Už menej nakúpiť ho neskonzumovateľné množstvo, ale budiž. No nejak mi je cudzie pochopenie myšlienky, že za preplnené obchody a všade prítomnú nervozitu môžu len tí druhí.

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Každý, kto tam vkročí, je spoluzodpovedný za množstvo osôb vnútri. Nie ostatní sú divný, ste (a ak tam vojdem, tak aj ja SOM) kúskom toho davu. Nadávaním na dlhý rad pred pokladňami ho nepopoženiem dopredu. Len pridám ďalšie ohnivko do reťaze negativity. Predavačka je tu síce pre Vás, je to však človek. Nie stroj. Počuje, ak “nenápadne” hodnotíte jej neschopnosť. Tak sa jej nečudujte, že Vás za to neodmeňuje oslnivým úsmevom.

Prečo ma nechávajú chladnou aj ďalšie veľkonočné zvyklosti, Vám napíšem takto o rok. Vy si ich užite v štýle, ako ich máte radi. S oblievačkou či bez. Tradične alebo na exotickej dovolenke. Hlavne ale s úsmevom. Nech už prípravy na ne boli pre Vás makačkou, alebo ste ich ani nepocítili, verím, že ste to robili pre dobrý pocit. Tak ho pevne chyťte do rúk a držte po celý týždeň.

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

A teraz praktické informácie. Isto ste si všimli zopár zmien. Stále som V strednom veku. Blog zostáva s týmto názvom, no zvyšok sa pomaly, ale isto mení. Instagram a Youtube už majú nové mená, Facebook je v riešení, môj nápad sa im veľmi nepáčil. Keďže stále tvrdím, že štýl nemá cenovku, použila som tento svoj unikátny hastag na nové meno. Pevne verím, že to príjmete ako dobrý krok, príjemnú zmenu k lepšiemu a rýchlo si zvyknete.

Dnes na koniec len jediná otázka? Ste komentátor, alebo chápete aj svoj podiel viny na nejakej situácii? Ja som druhý typ. A nemusíte mi ani odpovedať, ak sa na to necítite. Bola by som však veľmi rada, ak si na môj dnešný článok spomeniete počas predvianočného zhonu v preplnenej predajni.

brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Veľkonočnú nedeľu sme strávili v pohode. A dokonca aj v Pohode – teda areáli Pohoda Brestov. Rolák, overal, ľadvinka a sveter sú zo second handu. A samozrejme, zo sekáča sú aj veci v mojich videách. To aktuálne má v hlavnej úlohe džínsy rôznych strihov a farieb, v siedmych rozdielnych outfitoch. https://youtu.be/LDVLMSGhW6E

Dnešným dňom začína fashion revolution week. Verím, že mu budete venovať pozornosť, akú si zaslúži. Som tak nejak (po minuloročných skúsenostiach) presvedčená, že sa na jeho tému vyjadrí každá influencerka. A budem veľmi kriticky posudzovať (začnem samozrejme u seba) – kontrast medzi oduševnelými slovami a skutočnými činmi počas ďalších 51 týždňov v roku. Ale o tom potom, konkrétne budúci pondelok

Užívajte si deň, Erika

brick colour overall, black turtleneck, waist bag
brick colour overall, black turtleneck, waist bag
brick colour overall, black turtleneck, waist bag
brick colour overall, black turtleneck, waist bag
brick colour overall, black turtleneck, waist bag
brick colour overall, black turtleneck, waist bag

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.