… ako každý rok o takomto čase. Vonku to príroda rozbieha na plný plyn a ja na rovnaký pohon vyberám z plastových boxov, prevoňaných levanduľou, šaty, sukne, topy a ďalšie šaty. Skutočne neskutočne veľa šiat.

Vždy v máji zisťujem, že v mojej zázračnej zimnej úložni letných vecí žije neviditeľný škriatok, ktorého úlohou je množiť. Matematika nepustí a ja s radosťou a úžasom sledujem, ako mi do jari každoročne jeden box pribudne. A to pri ich pravidelnej zimnej kontrole nezisťujem žiadne anomálie typu čiernej diery či higgsovho bozónu. Napriek tomu, niekedy medzi poslednou kontrolou a vynesením na svetlo bytové, nastane malý veľký tresk a buuuuuuum, je to tam. Krabica navyše.

Zároveň, spolu s nevysvetliteľným porušovaním fyzikálnych zákonov v pivnici o rozmeroch  pár metrov štvorcových, nastáva tzv. zimná selektívna amnézia. Medicínsky dobre opísaný jav, kedy počas zimných mesiacov, zrejme kvôli chýbajúcemu množstvu denného svetla, pomaly stratíme pojem o obsahu letnej časti šatníka. V praxi overeným liekom je tešiť sa. Tešiť sa z každého kúska, ktorý si od posledných letných dní nepamätáme, najlepšie s výkrikom “jéj, ja mám takého šaty”, či “kedy som si toto kúpila”, až po “tak do tohto sa už veru nenasúkam”.

Som jarné dieťa. Teda bola som dieťa, už som len jarne narodená. S jarou ožívam, slnko mi dodáva novú energiu. A vyťahuje mi zo skrine šaty pamätané, šaty zabudnuté aj šaty novozískané. A čo chudák škriatok? Podozrievam ho, že momentálne v krabiciach čaruje zimný sveter. Kvôli zákonu zachovania rovnosti zimného a letného šatníka. ?

A ako ste na tom Vy? Aj u Vás sa vyskytuje záhada, za prispenia ktorej sa Vám počas zimy rozmnožujú letné veci a naopak? Či ste natoľko disciplinovaná, že nakupujete len to, čo skutočne potrebujete? Napíšte mi o tom. Tu alebo na sociálne siete. Aspoň budem vedieť, koľko nás je “nákupných maniačok”.

Od prvých letných dní sú pre mňa šaty jasnou voľbou. Jeden kus. Žiadne rozmýšľanie čo sa k čomu hodí, jednoducho obliecť a ísť. Tieto fotila mxdphoto , mxd_artstudio

Šaty – second hand

Užívajte si deň, Erika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.